Battlefield 1 – Wysoko postawieni znajomi – podręczniki polowe – Wpisy do kodeksu- poradnik!

Battlefield 1 Bloto i krew

 

Battlefield 1 – Wysoko postawieni znajomi- podręczniki polowe – wpisy do kodeksu – poradnik!

 

„Wysoko postawieni znajomi” to drugi rozdział w Battlefield 1. Przyznam szczerze, że zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Uruchamiając grę w trybie Hard, w ogóle nie przeszkadzało mi, że kompletnie nie mogę opanować samolotu, a gonitwa nad celem jest ciągle bezskuteczna. Nie przeszkadzało mi również, że przy zestrzeleniu myśliwców w momencie skomasowanego ataku dział przeciwlotniczych, co chwilę albo na kogoś wpadałem, albo mnie zestrzeliwano. Nic nie mogło odebrać mi świetnej zabawy i przede wszystkim mega super widoków podczas pilotowania naszego samolotu.  Zabawa jest naprawdę przednia. Po opanowaniu naszej maszyny już jest tylko czysta przyjemność.  Druga kampania, składa się z 4 rozdziałów: „Próbny lot”, „Wojna totalna”, „Upadek” oraz „Forte Et Fidele” – gdzie tylko w dwóch rozdziałach będziemy musieli odszukać nasze podręczniki polowe. Co do wyzwań, najwięcej kłopotu przysporzyć może wyzwanie w pierwszym rozdziale, gdzie nie możemy zgubić tropu podczas pościgu w próbnym locie. Ale kwestia treningu + ustawiony poziom łatwy i jest to również do zrobienia.

Wysoko postawieni znajomi

 

wysoko postawieni znajomi 

Próbny lot

Wpisy do kodeksu: 

 • Jak zostać asem  – Ukończ trening strzelecki. . Związane z fabułą gry, może trochę potrwać, ale nie do pominięcia. 
 • Zasady Boelckego – Nie zgub tropu podczas pościgu. Tutaj możemy się trochę napocić, gdyż wymagana jest bardzo dobra umiejętność pilotażu + szybkie reakcje na samolot, który tropimy. Powoli, powoli i na pewno wpis do kodeksu zostanie zaliczony.

 

 

Wojna totalna

Gdy już opanujemy umiejętności strzeleckie, pora aby sprawdzić się w boju. Tak jak wspomniałem we wstępie do kampanii – zabawa jest super. A zdejmowanie kolejnych samolotów wroga oraz bombardowanie dział polowych to czysta przyjemność. Wpisy do kodeksu w tym rozdziale również nie powinny przysporzyć kłopotów. 

Wpisy do kodeksu:

 • Krwawy kwiecień – Dopilnuj aby przynajmniej 4 bombowce wyszły cało z nalotu. Jeśli już dość płynnie poruszać się będziemy w powietrzu oraz umiejętnie wykorzystamy nasze zaplecze bojowe, nie powinno być problemu z tym kodeksem. 
 • Strategiczne naloty bombowe – Zniszcz fort. Nie do pominięcia. Związane z fabułą. Upadek

Niestety co dobre wszystko się kończy. Przyszedł moment, że spadliśmy na ziemię i to niestety, po tej złej stronie frontu. Akcja w tym rozdziale wymagać będzie od nas umiejętności skradania się i eliminowania po cichu, żołnierzy wroga. Dokładnie tak samo jak w rozdziale „Awaria” w pierwszej kampanii, należy oznaczać wszystkich wrogów, używać wabika oraz mordować od tyłu nożem. Niestety, wpisy do kodeksu w tym rozdziale zmuszą nas do rozegrania go dwa razy (po punkcie kontrolnym), gdzie użyć musimy bomb pułapek, które robią troszkę hałasu. 

Wpisy do kodeksu:

 • Ziemia niczyja  Dostań się niezauważony na ziemie niczyją. 
 • Bomby pułapki   Zabij 2 wrogów przy pomocy bomb pułapek
 • Wojna we Francji – Znajdź wszystkie podręczniki polowe

Upadek Podręczniki polowe  

 

#1 Pierwszy podręcznik polowy znajdziemy na samym początku rozdziału. Po wyeliminowaniu żołnierzy patrolujących gospodarstwo, za jednym z budynków przy wózku znajduje się interesujące nas pudełko. Podręcznik bardzo łatwy do znalezienia.

upadek podreczniki polowe 1

 

#2 Podążając do kolejnego gospodarstwa, tuż przed posterunkiem i wejściem do okopów musimy odszukać charakterystyczny budynek widoczny na zdjęciu. W środku znajduje się podręcznik polowy numer 2.

upadek podręcznik polowy 2

 

 

#3 W tym samym obszarze, tuż przy wejściu do okopów znajduje się zielony namiot ze skrzyniami. Charakterystyczne miejsce oświetlone ręczną latarenką. Pomiędzy pakunkami, skrzyniami znajdujemy podręcznik polowy numer 3. 

upadek podreczniki polowe 3

 

#4 Pozostałe dwa podręczniki polowe znajdziemy już podczas przeszukiwania i czyszczenia okopów. Numer 4 znajduje się w jednym z betonowych bunkrów przy prawym krańcu mapy. Przy szczegółowym przeszukiwaniu lokalizacji – nie do pominięcia. 

upadek podreczniki polowe 4

 

#5 Ostatni podręcznik polowy w tym rozdziale,znajduje się na poziomie gruntu, nie w okopach. Musimy na chwilę wyskoczyć na górę i poszukać oświetlonego latarenką miejsca w błocie. 

upadek podreczniki polowe 5 

Forte Et Fidele

Ostatni rozdział w „Wysoko postawieni znajomi” to również walka samolotów. 

 

Wpisy do kodeksu:

 • Naloty bombowców Gotha na Londyn   Zestrzel bombowce
 • Działka lotnicze   Zestrzel 10 samolotów w ciągu 30 sekund bronią stacjonarną
 • Zawsze jest ten pierwszy raz – Znajdź wszystkie podręczniki polowe
 • W stronę Cambrai – Ukończ opowieść „Wysoko postawieni znajomi”

 

Forte Et Fidele- Podręczniki polowe

#1 Jedyny podręcznik w tym rozdziale znajduje się wewnątrz sterowca. Tuż po zapadnięciu się powłoki spadamy na dół i kładką zmierzamy do działa przeciw lotniczego. W momencie gdy znajdujemy się pomiędzy dużymi zbiornikami, tuż przed wyjściem na powierzchnię, rozejrzyjcie się po prawej stronie. Nie do pominięcia. 

forte et fidele podreczniki polowe 1