Battlefield 1 – Nic nie jest zapisane – podręczniki polowe – Wpisy do kodeksu- poradnik!

battlefield1-bloto-i-krew

 

Battlefield 1 – Nic nie jest zapisane – dzienniki polowe – wpisy do kodeksu – poradnik!

 

„Nic nie jest zapisane” to ostatnia przygotowana dla nas opowieść w Battlefield 1. Tym razem przenosimy się na bliski wschód, gdzie na piaszczystych pustynnych terenach, poznamy historię Lawrenca.

 
nic nie jest zapisane 

Ukryć się na widoku

Wpisy do kodeksu: 

 • Kolej hidżaska  – Należy zbadać miejsce katastrofy. Związane z fabułą – nie do pominięcia. 
 • Beduini – Nie dając się wykryć, zdobądź książkę szyfrów. Zadania na łatwym poziomie trudności nie powinno przysporzyć wielu problemów. Zdecydowanie pomaga również burza piaskowa. Kluczem jest oznaczenie wszystkich wartowników i eliminowanie ich w odpowiedniej kolejności. Oczywiście po cichu.  
 • Sławy– Odnajdź wszystkie dzienniki polowe.  Lokalizacje wszystkich pięciu dzienników polowych w misji „Ukryć się na widoku” poniżej.

Ukryć się na widoku – Dzienniki polowe

#1 Dzienniki polowe w tej części opowieści, ze względu na charakter mapy, będę wymagały od nas bardzo często dalekich podróży lub też przeszukiwania najróżniejszych kamieni, zapadlisk itp. Pod taką właśnie skałą znajdziemy pierwszy dziennik polowy w tym rozdziale. Tuż po załadowaniu się misji kierujemy się na dół i na wschód. Do charakterystycznego bloku skalnego widocznego na zdjęciu poniżej. Tam na dole znajduje się pierwszy dziennik. 

ukryc sie na widoku podreczniki polowe 1

#2 Z lokalizacji dziennika pierwszego – próbujemy udać się na tyły pociągu od strony wschodniej. Tam również znajdują się skałki, wśród których znajdziemy dziennik polowy numer 2. Szczegóły, podpowiedź na obrazku poniżej: 

ukryc sie na widoku podreczniki polowe 2


#3 Otaczając dalej łukiem obszar katastrofy pociągu dochodzimy do kolejnego „skalniaka” – nieopodal wykolejnego czerwonego wagony, gdzie bez problemu znajdziemy dziennik polowy numer 3 – zdjęcie dla podpowiedzi poniżej. 

ukryc sie na widoku podreczniki polowe 3

#4 Gdy już uporamy się ze wszystkimi wartownikami, możemy plądrować wykolejone wagony. W jednym z nich, czerwonym, widocznym na zdjęciu znajdziemy upragnioną skrzynkę z dziennikiem polowym. 

ukryc sie na widoku podreczniki polowe 4

#5 Po ostatni piąty dziennik polowy, będziemy musieli wybrać się w głąb mapy (według kompasu kierujemy się na wschód). Znajduje się tam namiot z jednym wartownikiem oraz nasz dzienniki polowy. Ważne: Tego wartownika również usuńcie w ciszy. To zadanie również zalicza się do wpisu do kodeksu „Beduini” (eliminacja bez wykrycia).

ukryc sie na widoku podreczniki polowe 5Robota dla młodych

Jest to najbardziej rozłożony rozdział w całej opowieści. Na mapie mamy 3 posterunki, w których w każdym kolejno należy wyeliminować oficera, odebrać mu torbę z meldunkiem oraz wysłać ten nieco zmieniony zmodyfikowany meldunek ze stacji nadawczej. Posterunki są oddalone od siebie – polecam skorzystać z transportu konnego. Również w tym zadaniu mamy do zdobycia dodatkowe trofeum polegające na zabiciu wszystkich 3 oficerów bronią do walki wręcz. Kłóci się to nieco z wpisami do kodeksu w tym rozdziale, dlatego proponuję aby posterunek w ruinach (najbardziej na wschód) pozostawić sobie na sam koniec. Eliminujemy dwóch pierwszych w walce wręcz, a gdy powalimy trzeciego w walce wręcz i wpadnie trofeum, uruchamiamy grę od ostatniego punkty kontrolnego aby zabić go raz jeszcze karabinem powtarzalnym (znajdziemy go w namiocie) i kolejny raz, kradniemy go czołgiem i zabijamy czołgiem – tym samym realizujemy wszystkie zadania. Specjalnie polecam pozostawienie tego na ostatni rozdział ze względu na wiele pojazdów mechanicznych jakie możemy ukraść. 

Wpisy do kodeksu:

 • Gertrude Bell – Zabij jednego z oficerów karabinem powtarzalnym. Opis jak to zrobić znajduje się we wstępie do rozdziału. 
 • T.E. Lawrence – Zabij jednego z oficerów bronią do walki wręcz. Opis powyżej – należy zabić go przy użyciu R3.
 • Czołgi na pustyni – Zabij jednego z oficerów z pomocą czołgu. Jak wyżej. 
 • Walczące kobiety – Znajdź wszystkie dzienniki polowe. 

 

Robota dla młodych dzienniki polowe

#1 Gdy zaczynamy misję zanim dostaniemy się do kolejnych posterunków, należy zejść z urwiska na którym zaczynami. Pod nami jest pewne obozowisko w środku którego znajdziemy pierwszą ze skrzyń. Szczegóły poniżej. 

robota dla mlodych podreczniki polowe 1

#2 Po drugi dziennik polowy kierujemy się w kierunku zachodnim, aż do przecięcia torów kolejowych. Tam na wysokości pokazanej na obrazki znajdziemy masyw skalny na szczycie którego znajduje się dziennik polowy. Podpowiedź obrazkowa poniżej: 

robota dla mlodych podreczniki polowe 2 

#3 Udając się do posterunku najbardziej wysuniętego w pustynię trafiamy na budynek (z niebieskimi drzwiami) wokół którego urzęduje poszukiwany przez nas oficer. W tym właśnie budynku, po wejściu po lewej stronie znajduje się dziennik polowy. 

robota dla mlodych podreczniki polowe 3 

#4 W miasteczku w którym znajduje się kolejny posterunek, zachodząc od zachodniej strony, trafiamy na pierwsze charakterystyczne zabudowania, które widać na obrazku poniżej. Wchodzimy do budynku i pomiędzy łóżkami znajdziemy kolejny dziennik polowy. 

robota dla mlodych podreczniki polowe 4

 

#5 W tym samym miasteczku po drugiej stronie względem dziennika numer 4, jest wieża wodna, na szczycie której jest dziennik polowy numer 5. Nie da się przegapić – dla podpowiedzi zdjęcie. 

 robota dla mlodych podreczniki polowe 5Oddech pustyni

Szczęśliwie doszliśmy do trzeciego rozdziału. Szczególnie zwracam uwagę na pierwszy wpis do kodeksu, który polega na zniszczeniu 3 pojazdów pancernych bez wykrycia. Może przysporzyć kilku problemów, jednak na łatwym poziomie trudności jak najbardziej do zrobienia. Ostatnim etapem rozdziału, po zniszczeniu pojazdów oraz po wyeliminowaniu wszystkich żołnierzy wroga, podjedzie pociąg pancerny który należy zniszczyć. Na spokojnie należy, likwidować wszystkich wrogów oraz podrzucać na przemian dynamit, granaty przeciwpancerne i strzelać do pociągu z dział polowym raz z jednej raz z drugiej strony przeciwnie do pozycji pociągu. 

Wpisy do kodeksu:

 • Wozy pustynne  Nie dając się wykryć, zniszcz 3 pojazdy
 • Samoloty nad pustynią  Utrzymaj conajmniej dwa działa polowe
 • Wojna partyzancka – Znajdź wszystkie dzienniki polowe
 • Arabska rewolta – Ukończ opowieść „Nic nie jest zapisane”

Oddech pustyni Dzienniki polowe  

 

#1 W ostatnim rozdziale opowieści, wszystkie dzienniki polowe są łatwe do znalezienia. Pierwszy z nich znajdziemy w bardzo zniszczonym budynku po lewej stronie mapy. Podpowiedź graficzna poniżej. 

oddech pustyni podreczniki polowe 1

 

#2 Drugi dziennik polowy znajduje się w budynku w środkowej części mapy. Najlepiej będzie aby zapoznać się z obrazkiem poniżej i odnaleźć budynek z charakterystyczną siatką maskującą. W środku znajdziemy dziennik polowy. 

 

oddech pustyni podreczniki polowe 3

 

#3 Dziennik polowy numer 3 znajduje się w najbardziej wysuniętym budynku (lekko uszkodzonym). Szczegóły na zdjęciu. 

oddech pustyni podreczniki polowe 3

 

#4 Po znalezieniu dzienniku numer 3 kierujemy się na południowy zachód. Za charakterystycznym masywem skalnym znajduje się nasz poszukiwany numer 4. 

oddech pustyni podreczniki polowe 4

 

#5 Ostatni dziennik polowy w tym rozdziale znajduje się między kamieniami, na końcu mapy, nieopodal zbiornika na wodę. Szczegóły poniżej.

oddech pustyni podreczniki polowe 5