Battlefield 1 – Goniec – podręczniki polowe – wpisy do kodeksu – poradnik!

battlefield1-bloto-i-krew

 

Battlefield 1 – Goniec- podręczniki polowe – wpisy do kodeksu – poradnik!

 

Trofea w rozdziale „Goniec” – To czwarta część kampanii w Battlefield 1 i nowa historia nowych bohaterów. Tym razem szturmem musimy zdobyć plażę Gallipoli a także eksplorować fort podczas odwrotu sił Brytyjskich. „Goniec” podzielony jest na 3 stosunkowo krótkie rozdziały: „Przylądek Helles”, „Goniec” oraz „Uważaj na siebie”.  Zapraszam do spisu wszystkich wpisów do kodeksu w tym rozdziale oraz lokalizacji gdzie znajdziemy wszystkie podręczniki polowe.  

 

goniec trofea ps4Przylądek Helles

Wpisy do kodeksu: 

  • Wielkie działa – Pokieruj ogniem okrętów wojennych. – Wpadnie podczas przechodzenia gry, nie do pominięcia. 
  • Torpedowy wyczyn – Uzyskaj 10 trafień w głowę. – Należy pamiętać o celowaniu w głowę i kodeks na pewno zostanie zaliczony. 
  • Ukryte baterie– Odnajdź wszystkie podręczniki polowe.  Lokalizacje wszystkich pięciu podręczników polowych w misji „Goniec” poniżej:Przylądek Helles – Podręczniki polowe

#1 Pierwszy podręcznik polowy znajdziemy po zejściu na plażę. Kierujemy się na lewą stronę, i po naszej prawie – na zboczu znajduje się skrzynia. Należy się dobrze rozejrzeć – dla podpowiedzi zdjęcie. 

goniec przyladek helles podrecznik polowy trofeaps4

 

#2 Podręcznik numer 2 znajduje się już podczas eksploracji okopów na samym początku. Należy bardzo skrupulatnie wchodzić we wszystkie zakamarki – nie do pominięcia. Zdjęcie z lokalizacją podręcznika numer 2 poniżej. 

 

goniec przyladek helles podreczniki polowe 2 trofeaps4
#3 Podręcznik polowy numer 3 – analogicznie do 2  to poszukiwanie okopów tym bardziej po prawej stronie w naszym przemarszu na górę. Szczegóły poniżej na obrazku. Czasami kręte okopy mogą nam się pomylić. Zachęcam do skrupulatnego ich przeszukiwania. 

goniec przyladek helles podreczniki polowe 3 trofeaps4

#4 Gdy już oczyścimy wszystkie okopy kierujemy się na wzgórze do gospodarstwa. Tam interesują nas dwa budynki pokazane na kolejnych screenach. Uwaga: Należy najpierw szybko odszukać podręczniki polowe numer 4 i 5 – przed załadowaniem się punktu kontrolnego A, i uruchomieniu się filmiku przenoszącego do kolejnego rozdziału. 

goniec przyladek helles podreczniki polowe 4 trofeaps4

#5 Na tyłach budynku opisanego punkt wyżej, jest mały „kiosk” gdzie znajdziemy ostatni podręcznik w tym rozdziale. Pamiętamy o kontrolowaniu przejęcia pozycji A.

goniec Przyladek hellas podreczniki polowe 5 trofeaps4

Goniec

 

Wpisy do kodeksu:

  • Samo-strzelająca broń – Zabij 10 wrogów bronią osobistą.
  • Geologia – Zabij 5 wrogów granatami karabinowymi. Należy znaleźć odpowiednią broń, przestawić ją na granatnik i ucelować 5 wrogów. Broń znajdziemy w zielonej skrzyni przy posterunku w którym zaczynamy rozdział. 
  • Gońcy w okopach – Znajdź wszystkie podręczniki polowe. 

 

Goniec podręczniki polowe

#1 Wszystkie podręczniki polowe w rozdziale „Goniec” są stosunkowo łatwe do odnalezienia. Wymagają jedynie skrupulatnego przejrzenia mapy, każdego budynku (wszystkie są bardzo podobne), każdego zakamarka. Pierwszy podręcznik polowy znajdziecie w gospodzie jak na zdjęciu poniżej:

 

goniec podreczniki polowe 1 trofeaps4

#2 Kolejny podręcznik znajduje się przy budynku (szopie) jak na zdjęciu poniżej, Budynek ten znajduje się w centralnej części wioski. 

goniec podreczniki polowe 2 trofeaps4
 

 

#3 Trzeci podręcznik polowy to tym razem przechadzka na prawą stronę mapy – (zachód), do budynku z charakterystyczną siatką. Tam wśród skrzyń oraz amunicji i broni znajdziemy kolejny podręcznik. 

goniec podreczniki polowe 3 trofeaps4

 #4 Przedostatni podręcznik polowy w tym rozdziale znajduje się w kapliczce, gdzie bronić się będzie oddział brytyjskich żołnierzy. Wewnątrz wśród rannych leżących na podłodze znajdziecie charakterystyczne pudełko. 

goniec podreczniki polowe 4 trofeaps4

#5 Po bombardowaniu wioski, spieszymy raz jeszcze do punktu w którym startowaliśmy z naszym rozdziałem. W wyniku bombardowania, jeden budynek po lewej stronie mapy (idąc w kierunku naszego celu), ma charakterystycznie zniszczony dach. Tuż obok niego jest ostatni podręcznik polowy w tym rozdziale. Podpowiedź poniżej. 

 goniec podreczniki polowe 5 trofeaps4Uważaj na siebie

Wpisy do kodeksu:

  • River Clyde – Zabij 5 wrogów granatami
  • Seed el Bahr– Zabij 5 wrogów granatami karabinowymi. Należy znaleźć odpowiednią broń, przestawić ją na granatnik i ucelować 5 wrogów. Broń znajdziemy w zielonej skrzyni przy posterunku w którym zaczynamy rozdział. 
  • Mity na temat Gallipoli – Znajdź wszystkie podręczniki polowe. 
  • Dardanele – Ukończ opowieść Goniec

 

Uważaj na siebie podręczniki polowe

#1 Pierwszy podręcznik polowy w ostatnim rozdziale „Gońca” odnajdziemy na piętrze wieży w samym sercu wioski, w której zaczynamy. Na wieży stoi snajper – ale bez problemu do obezwładnienia. Zdjęcie poniżej:

goniec uwazaj na siebie podreczniki polowe 1 trofeaps4

#2 Drugi podręcznik polowy znajdziemy po przedostaniu się do fortu. Na jego górnym piętrze wśród skrzyń. Podpowiedź poniżej. 

goniec uwazaj na siebie podreczniki polowe 2 trofeaps4

 

#3 Tuż za podręcznikiem numer 2, wśród ruin budynku wewnątrz fortu znajdziemy podręcznik polowy numer 3. 

goniec uwazaj na siebie podreczniki polowe 3 trofeaps4

 #4 Aby odnaleźć podręcznik polowy numer 4, musimy znaleźć ukryte wejście do podziemi. Jest, tam jeden pokoik gdzie bezpośrednio po prawej stronie od wejścia znajduję się podręcznik. 

goniec uwazaj na siebie podrecznik polowy 4 trofeaps4

#5 Ostatni podręcznik polowy w kampanii „Goniec” znajduje się na dziedzińcu ostatniego punktu B, który musimy przejąć a następnie obronić. Lokalizację wskazuje zdjęcie poniżej.

 goniec uwazaj na siebie podreczniki polowe 5 trofeaps4