Battlefield 1 – Błoto i krew – podręczniki polowe – Wpisy do kodeksu- poradnik!

 

Battlefield 1 Bloto i krew

Battlefield 1 – Błoto i krew – podręczniki polowe – wpisy do kodeksu – poradnik!

 

„Błoto i krew” to tytuł pierwszej opowieści jaką twórcy Battlefield 1 przygotowali dla nas w trybie kampanii. Po intro wprowadzającym, poznajemy historię brytyjskej załogi czołgu Mark Vm która za zadanie ma przełamywanie linii wroga oraz wsparcie dla piechoty. Pierwsza kampania to wprowadzenie do całej opowieści. – 6 różnych historii, 6 wątków w całej pierwszej wojnie światowej. Rozdział „Błoto i krew” podzielone jest na 4 rozdziały: Ponad Szczytem, Mgła Wojny, Awaria oraz Stal przeciw Stali. W każdym z rozdziałów mamy do wykonania wyzwania oraz do odnalezienia podręczniki polowe. Zapraszam do poradnika dla pierwszego rozdziału Battlefield 1 – Błoto i krew 

 

Battlefield 1 rozdzial bloto i krew 

Ponad szczytem

Wpisy do kodeksu: 

 • Niemiecka taktyka przeciwpancerna  – Zniszcz wszystkie działa polowe. Nic prostszego, po prostu czyszcząc całą mapę nie pomiń żadnego działa polowego i kodeks za to wyzwanie wpadnie na Twoje konto 
 • Balony obserwacyjne – Zabij 5 wrogów jako piechur. Przy okazji poszukiwaniu podreczników polowych numer 2 oraz 3, będziesz miał okazję jako piechur, zabić 5 wrogów. 
 • Pancerni – Odnajdź wszystkie podręczniki polowe.  Lokalizacje wszystkich pięciu podręczników polowych w misji „Ponad Szczytem” poniżej.

Ponad szczytem – Podręczniki polowe

#1 Po zapoznaniu się z mapą, sterowaniem oraz po pierwszych wykonanych rozkazach, dojeżdzamy BESS do linii okopu, nieopodal Wiatraka. Po kilku zniszczonych działach i po przejściu lini piechoty, dojeżdżamy naszym czołgiem do dużego zielonego namiotu – tuż przed kościołem. Pierwszy podręcznik polowy znajduje się w prawy narożniku, jak na zdjęciu poniżej.

Ponad szczytem podrecznik polowy 1

#2 Przy wykańczaniu dział artyleryjskich dojeżdżamy do kościoła, przy którym natrafiamy na opór piechoty. Musimy wejść do kościoła i po lewej stronie znajdziemy podręcznik numer 2.

 

ponad szczytem, podrecznik polowy 2
#3 Przy wspomnianym kościele od razu znajdziemy 3 wpis podręczników polowych – znajduje się on tuż za kościołem pomiędzy skrzyniami. Jak na zdjęciu poniżej. 

ponad szczytem podrecznik polowy 3

 

#4 Jadąc dalej naszą BESS dojeżdżamy do zagrody – charakterystycznej – widocznej na zdjęciu poniżej. Skrzynia z podręcznikiem polowym znajduje się przy prawym budynku, po lewej stronie gdy stoimy do niego frontem. Zdjęcie z podpowiedzią.

ponad szczytem podrecznik polowy 4

#5 Ostatni, piąty podręcznik polowy w tym rozdziale znajduje się tuż obok działa artyleryjskiego przy drodze polnej. Najlepiej to miejsce pokazuje obrazek, jak niżej: 

ponad szczytem podrecznik polowy 5

Mgła wojny

Po przedostaniu się przez mostek oraz po tym jak BESS ugrzęźnie w błocie i zostanie dopadnięta przez piechotę niemiecką. Również po ostrzale altyreyjskim, płynnie przechodzimy do drugiego rozdziału: Mgła Wojny. Tym razem, grając jako piechur musisz przeprowadzić BESS przez las Bourlon, likwidując po drodze wszystkie stanowiska z działami przeciwpancernymi. Na łatwym poziomie trudności zarówno wpisy do kodeksu jak i podręczniki polowe są łatwe do zdobycia. W przypadku problemów z wpisem „Wskazanie drogi Bess: pokonaj las nie dając się wykryć” zalecam, po każdym wykryciu uruchamiać grę od ostatniego punktu kontrolnego oraz oznaczać przeciwników za pomocą 2xR1 – bardzo pomaga w ostatnim etapie. Rozdział ten dla osób chcących zdobyć wszystkie kodeksy wymaga rozegrania minimum dwa razy: 1) aby pokonać las bez wykrycia – w zasadzie używając tylko cichych zabójstw w walce wręcz 2) przejść las bez używania walki wręcz tylko bronią – jedno z drugim się wyklucza. 

Wpisy do kodeksu:

 • Wskazanie drogi Bess: pokonaj las, nie dając się wykryć – Nie jest to tak trudne zadanie jak się wydaje. Na łatwym poziomie trudności przeciwnicy nie grzeszą bystrością i spostrzegawczością. Polecam oznaczać wszystkich przeciwników na mapie 2xR1 oraz umiejętnie zachodzić ich od tyłu. W przypadku wykrycia, uruchomić grę od ostatniego punktu kontrolnego. 
 • Walka w lesie – pokonal las bez zabić w walce wręcz
 • Wojna chemiczna – Znajdź wszystkie podręczniki polowe

 Mgła wojny podręczniki polowe

 

#1 Przy przeprawie przez las Bourlon, po zabiciu pierwszych wartowników penetrujących las oraz zabezpieczających stanowisko przeciwpancerne, dochodzimy do kładki z drutu kolczastego, którą BESS pokonuje. Wówczas po prawej stronie jest kamienne wzniesienie na którym stoi drzewo. Tuż obok jest skrzynia z pierwszym podręcznikiem polowym. Zdjęcie niżej:

mgla wojny podreczniki polowe 1

#2 W kolejnym etapie dochodzimy do bazy nieco bardziej zabezpieczonej przez niemieckich wartowników. Podręcznik polowy numer 2 znajduje się w pomieszczeniach w podziemiach – po lewej stronie tuż pomiędzy łóżkami polowymi. Zdjęcie niżej.

mgla wojny podreczniki polowe 2

#3 W pewnym momencie naszej przeprawy przez las Bourlon dochodzimy do mostu. Tu, przeprawiając się przez wąwóz musimy na chwilę cofnąć się pod sam most i znajdziemy naszą poszukiwaną skrzynkę z podręcznikiem polowym. Zdjęcie poniżej. 

mgla wojny podreczniki polowe 3

 mgla wojny podreczniki polowe 3 a

#4 Po przeprawie przez most dochodzimy do wzniesienia, gdzie trochę będzie się działo. Na tyłach jest kilku żołnierzy niemieckich i wóz bojowy. Dodatkowo co i raz atakować nas i Bess będzie jednoosoby pojazd przecipancerny. Pierwszy podręcznik polowy na tym obszarze znajdziecie w schronie / stanowisku KM. Zdjęcie z podpowiedzią: 

mgla wojny podreczniki polowe 4

 

#5 Ostatni podręcznik polowy w tym rozdziale znajduje się wśród skrzyń i beczek pod plandeką w prawym górnym rogu mapy. Należy poszukać wśród składów amuniacji. Zdjęcie dla podpowiedzi: 

 mgla wojny podreczniki polowe 5

 Awaria

Awaria… Niestety na skutek działań wojennych doszło do awarii, i niezbędna jest wymiana świec w naszej Bess. W tym celu musimy udać się do wioski i przeszukać magazyny wroga celem znalezienia 4 dodatkowych zamiennych świec. Rozdział 3 jest stosunkowo łatwy. Jeśli nauczyliśmy się pokonywać wrogów bez wykrycia – tutaj również pod osłoną nocy – będzie stosunkowo łatwo, tym bardziej na niskim poziomie trudności. Drugi wpis do kodeksu zaliczy nam się automatycznie po znalezieniu pierwszej świecy. Trzeci wpis to podręczniki polowe jakie mamy do znalezienia. Osobiście polecam, aby na samym początku rozdziału udać się do pierwszego widocznego wiatraka i na samej górze w skrzyni znajduje się karabin snajperski wraz z tłumikiem. W sytuacjach, gdy mamy kilka przeciwników, jednego wysyłamy wabikiem w krzaki, drugiego snajperką a trzeciego w walce wręcz. Naprawdę może się przydać. 

Wpisy do kodeksu:

 • Kradzież czołgów  Zdobądź wszystkie części do silnika, nie dając się wykryć. 
 • Łowcy czołgów  Zdobądź pierwszą część silnika
 • Wsparcie lotnicze – Znajdź wszystkie podręczniki polowe

Awaria Podręczniki polowe  

 

#1 Rozdział „Awaria” wymaga od nas aktywnej eksploracji mapy. Szukamy świec do naszego czołgu,a  przy okazji w kilku budynkach wiatrakach znajdziemy brakujące podręczniki polowe. Pierwszy z nich znajdziemy w małej szopie, w pierwszej zagrodzie tuż po rozpoczęciu misji. Zdjęcie szopy poniżej:

awaria podreczniki polowe 1

 

#2 Gdy zakończymy przeszukiwanie pierwszej zagrody, idąc w kierunku wioski po lewej stronie widzimy wiatrak. Tam na górnym pułapie znajduje się upragniona skrzynka z podręcznikiem polowym. Pomocne zdjęcie z lokalizacją wiatraka i skrzynki poniżej:

awaria podreczniki polowe 2

awaria podreczniki polowe 2a

 

#3 Podręcznik polowy numer 3 w tym rozdziale znajduje się w charakterystycznym budynku jak na zdjęciu poniżej. Należy wejść na piętro i dobrze się rozejrzeć.

awaria podreczniki polowe 3

 

#4 Przeszukiwania budynków ciąg dalszy. Tuż po odnalezieniu podręcznika numer 3, za budynkiem widzimy kolejny budynek z napisem: „A. Leveufre”. To tam na samej górze na poddaszu znajduje się podręcznik polowy numer 4.Uwaga!! Na samej górze panują egipskie ciemności. Odszukanie wymaga sporej wyobraźni 🙂 Zdjęcie budynku poniżej: 

awaria podreczniki polowe 4

 

#5 Ostatni podręcznik polowy w tym rozdziale, to tak samo jak w przypadku pierwszym opuszczona szopa na skraju mapy. Zdjęcie poglądowe poniżej: 

awaria podreczniki polowe 5

 Stal przeciw Stali

Gdy już zdobędziemy wszystkie świece, wracamy do naszego czołgu. Na szczęście udało nam się go uruchomić i możemy kontynuować przygodę w ostatnim rozdziale: Stal przeciw Stali. Tak jak na początku, kończymy przygodę prowadząc BESS przez wioskę i czyszcząc wszystko co nam stanie na drodze. W tym rozdziale jeden z kodeksów zdobędziemy gdy przedostaniemy nasz czołg na drugą stronę wioski, przez most nie otrzymując żadnego ciosu, czy to granatem czy też od innego czołgu. Wymagana jest zachowawczość i ostrożność, choć na łatwym poziomie nie powinno być problemu. Podręcznik polowe w tym rozdziale są banalnie proste – każdy z 5 podręczników znajduje się w każdym z … pięciu wiatraków na mapie. Poniżej szczegóły dotyczące podręczników polowych.

 

Wpisy do kodeksu:

 • Las Bourlon  Nie pozwól by czołg został uszkodzony przed oczyszczeniem wioski
 • Beutepanzer   Zniszcz jeden ze zdobytych czołgów Mark V
 • Zawsze jest ten pierwszy raz – Znajdź wszystkie podręczniki polowe
 • W stronę Cambrai – Ukończ opowieść „Błoto i krew”

 

Stal przeciw stali – Podręczniki polowe

#1 Pierwszy wiatrak – na samym początku

stal przeciw stali podreczniki polowe 1

#2 Drugi wiatrak – po lewej stroni

stal przeciw stali podreczniki polowe 2

#3 Trzeci wiatrak – po prawej stronie na wzniesieniu 

stal przeciw stali podreczniki polowe 3

#4 Czwarty wiatrak – w centrum wioski

stal przeciw stali podreczniki polowe 4

#5 Piąty wiatrak – na samym końcu wioski na wzniesieniu

stal przeciw stali podreczniki polowe 5