Battlefield 1 – Avanti Savoia! – podręczniki polowe – Wpisy do kodeksu- poradnik!

battlefield1-bloto-i-krew

 

Battlefield 1 – Avanti Savoia – podręczniki polowe – wpisy do kodeksu – poradnik!

 

„Avanti Savoia” to trzecia opowieść w kampanii w Battlefield 1. Tym razem poznajemy opowieść Matteo, tragicznie zmarłego w walkach w alpach włoskich. Kampania numer 3 jest bardzo krótka. Aby zebrać wszystkie elementy i przebiec przez mapę potrzebować będziemy 40-60 minut. Dwa rozdziały to: „O la Vittoria” oraz ” „Tutti Accopatti”. 

 

avanti savoia



 

O la Vittoria

Wpisy do kodeksu: 

  • Pancerz Farina – Pokonaj 5 wrogów granatami. Nic prostszego, należy używać granatów. 
  • Śmiałkowie – Dołącz do walki jako elitarny żołnierz arditi  
  • Razem na wroga– Odnajdź wszystkie podręczniki polowe.  Lokalizacje wszystkich pięciu podręczników polowych w misji „O la Vitorria” poniżej.



O la Vittoria – Podręczniki polowe

#1 Gdy uzbroimy się w nasz nowy strój i dostaniemy karabin z magazynkiem 800 kulek w zapasie idziemy szturmem na kościół zajęty przez wroga. Zwracam uwagę tylko na żołnierzy wyposażonych w miotacze ogni. Oni mogą sprawić ból gdy zbyt blisko podjedziemy, pozostali powoli sukcesywnie będę eliminowani. Po dotarci do kościoła i jego zabezpieczeniu po prawej stronie zobaczymy opuszczony pojedynczy domek. Wchodzimy i bez problemów odnajdujemy pierwszy podręcznik polowy. Szczegóły poniżej. 

o la vittoria podreczniki polowe 1

 

#2 Kolejne podręczniki polowe do skrupulatne czyszczenie okopów. Pierwszy znajdziemy już na początku na dole po lewej na stronie (wchodząc na szczyt) – charakterystyczne miejsce w okopie, charakterystyczna skrzynia. Szczegóły poniżej. 

o la vittoria podreczniki polowe 2


#3 Podręcznik polowy numer 3 – analogicznie do 2  to poszukiwanie okopów tym bardziej po prawej stronie w naszym przemarszu na górę. Szczegóły poniżej na obrazku. Czasami kręte okopy mogą nam się pomylić. Zachęcam do skrupulatnego ich przeszukiwania. 

o la vittoria podreczniki polowe 3

#4 Gdy już znajdziemy pierwsze 3 podręczniki polowe. Gdy już wyeliminujemy żołnierzy wroga, dochodzimy do bunkra gdzie należy zniszczyć działo. Zanim to zrobicie, rozejrzyjcie się trochę. Na samym dole po prawej stronie znajduje się podręcznik polowy numer 4. 

o la vittoria podreczniki polowe 4

#5 Ostatni podręcznik polowy w tym rozdziale znajduje się na samym końcu mapy, przed działem przeciwlotnicznym, które musimy zlikwidować. Moim zdaniem podręcznik nie do pominięcia, dodatkowo podpowiedź graficzna poniżej. 

o la vittoria podreczniki polowe 5

Tutti Accopatti

Płynnie przechodzimy do drugiego rozdziały w kampanii Avanti Savoia. 

Wpisy do kodeksu:

  • Tylko dla orłów – Zabij 10 wrogów bronią osobistą. Nic banalnego. Po prostu trzeba pamiętać aby zmieniać broń na osobistą. 
  • Niewyobrażalne – Bądź świadkiem wysadzania góry. 
  • Wojna w Alpach – Znajdź wszystkie podręczniki polowe. 
  • Wśród królewskich szczytów – Ukończ opowieść „Avanti Savoia” – wpada automatycznie po zakończeniu tej kampanii 

 



Tutti Accopatti podręczniki polowe

#1 Pierwszy podręcznik polowy w tym rozdziale znajdziemy po odbiciu ataku na posterunek Alpinich. Gdy skończy się walka z nieprzyjacielem (przyjadą 3 samochody wyładowane żołnierzami), zwróć uwagę na budynek na wzniesieniu po prawej stronie. Tam znajdziesz pierwszy podręcznik polowy. 

tutti accopatti 1

tutti accopatti 1

#2 Po zdobyciu pierwszego podręcznika, zachęcam do udania się na przeciwległą stronę mapy. W poszukiwaniach Matteo, będziesz musiał sprawdzić jeden schron. Jest on zaznaczony jako cel. Niestety kompana nie znajdziesz, za to na samym dole po prawej stronie Twoim oczom ukaże się podręcznik polowy numer 2.

tutti accopatti podreczniki polowe 2 

tutti accopatti podreczniki polowe 2

#3 Aby zdobyć podręcznik proponuję aby raz jeszcze przejść na druga stronę mapy i atakować fort od prawej strony. Tam również jest wejście do schronu gdzie w jego zakamarkach znajdziemy podręcznik polowy. Przy dużym zbiorniku. 

tutti accopatti podreczniki polowe 3

 #4 Ostatnie dwa podręczniki w tym rozdziale to wyniki eksploracji fortu. Pierwszy z nich znajdziesz w podziemiach, na samym dole pomiędzy piętrowymi łóżkami polowymi. Szybciej można się tam dostać od lewej strony – dodatkowe wejście. 

 

 tutti accopatti podreczniki polowe 4

tutti accopatti podreczniki polowe 4

#5 Ostatni podręcznik polowy znajduje się an tyłach fortu. Po prawej stronie od wejścia. 

 tutti accopatti podreczniki polowe 5